Maciej Besler Web Dev / HTML / CSS / JS Design / UI / UX Sci-Fi / Sci / Historie Snowboard / Squash / XBOX Sushi / Indyjskie / Staropolskie

O mnie

Cześć!
Miło mi, że mogę Cię tu powitać. Są dwie opcje, kilka artykułów na blogu sprawiło, że chciałaś/eś sprawdzić kim jestem lub chcesz ze mną pracować nad swoim projektem, ale najpierw wolisz sprawdzić co sobą reprezentuję. Postaram się odpowiedzieć na drugie pytanie w tej chwili, a na pierwsze w sekcji „O mnie, historiach i wszystkim na około”. Zapraszam tam czy siak. Pamiętaj jedynie proszę, że to nie CV czy list motywacyjny, ale strona „O mnie”, nie traktuj tego więc jako jakiegoś rodzaju butność czy zbytnią wylewność jak na „profesjonalistę”. Jestem tu ponieważ chcę pozostawić po sobie jakiś ślad, a ta strona jest tego wyrazem – poniższe to prawdziwy ja, i już. Od początku, do końca. :)
Zacząłem pracę „na poważnie” kiedy miałem 18-19 lat, jednak z takim czy innym ‚kodem’ jestem związany odkąd skończyłem lat może 8. Pierwsze warstwy w Photoshopie utworzyłem 5 lat później. Do tej pory stworzyłem całą masę materiałów „domowej roboty” i ponad 500 różnorakich projektów komercyjnych. Tworzenie sprawia mi największą radość – zarówno projektowanie grafiki jak i kodowanie to swego rodzaju sen na jawie, gdzie jedyną granicą jest wyobraźnia. Tego typu praca twórcza daje mi niesamowicie wiele zarówno personalnie jak i profesjonalnie – z każdym kolejnym narysowanym pikselem przy pomocy pióra lub 0 i 1 potrafię więcej. Czy mogę chcieć więcej od połączenia pasji i pracy?

Kto mnie inspiruje

Franio
Antoś
Magda

Trójka ludzi powyżej to moje największe inspiracje. Nie wiem czy taki rodzinny ekshibicjonizm nie jest przesadny, ale byłbym doprawdy kłamliwym Maciejem, jeśli choćbym o nich nie wspomniał. Moja rodzina to mój największy skarb, a co za tym idzie – mają na mnie największy wpływ. Myślę, że wychodzi mi to na dobre, ponieważ nic innego nie dostarcza takiego bodźca jak prawdziwy, lśniący drogimi kruszcami skarb (figuratywnie i dosłownie ;) ).
Nie jest to oczywiście jednak tylko ta trójka. Postaci historyczne / współcześni ludzie sprawiają, że wiem dokąd zmierzam, a ich przeżycia uczą mnie co można osiągnąć i jak daleko zajść kiedy tylko podążasz swoją ścieżką.
Jedną z najciekawszych postaci na których losy chętnie patrzę jest Nikola Tesla. Jest to człowiek dość.. ciekawy, a jego losy są doprawdy niesamowite. Bez jego wpływu zapewne nie pisałbym w tej chwili na komputerze potrzebującym stałego-zmiennego zasilania. Pół-żartem pół-serio o Tesli (i nieco o jego adwersarzu w postaci Edisona), polecam. ;)